Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
SEO

Błędy w projektowaniu stron internetowych, które wpływają na SEO

W świecie cyfrowym SEO to w zasadzie wszystko. To klucz do rozsławienia Twojej witryny na całym świecie i zwiększenia ruchu w Twojej firmie. Widoczność w Internecie zapewniana przez SEO jest kołem ratunkowym wielu kampanii marketingowych i działań reklamowych. Z tych powodów każda firma powinna mieć stronę internetową zaprojektowaną specjalnie w celu poprawy wydajności SEO. 

Jednak niewiele firm i marketerów zdaje sobie z tego sprawę. Niektórzy nawet uważają, że SEO nie powinno ingerować w projekt strony internetowej. To nie do końca prawda. Ten przewodnik pokazuje niektóre typowe błędy w projektowaniu stron internetowych, o których możesz wiedzieć lub nie, a które mogą zaszkodzić SEO.

Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych

Jeśli uważasz, że posiadanie strony internetowej i konta w mediach społecznościowych wystarczy, aby wypromować swoją firmę, zastanów się raz jeszcze. W dzisiejszych czasach strony internetowe, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych są skazane na porażkę. Ponad połowa światowej populacji używa urządzeń mobilnych do surfowania po Internecie i robienia zakupów online więc tracisz ogromną część rynku. Musisz sprawić, by Twoja witryna była responsywna, aby generować większy ruch. Dzieje się tak dlatego, że Google oferuje wyższą pozycję w rankingu witrynom, które mają wygląd przyjazny dla urządzeń mobilnych.

Nawigacja

Bez względu na to, jak oszałamiająco wygląda Twoja witryna z perspektywy projektu, wszystko to pójdzie na marne, jeśli nawigacja nie będzie miała sensu. Zagadkowa i złożona nawigacja z dużym prawdopodobieństwem może irytować użytkowników i dezorientować ich za każdym razem, gdy odwiedzają Twoją witrynę. Musisz wziąć pod uwagę wygodę użytkownika i łatwość, z jaką odwiedzający Twoją witrynę mogą znaleźć informacje, których szukają i dowiedzieć się, w której części witryny aktualnie się znajdują.

Znaczniki H1

Jeśli na stronie internetowej znajduje się jeden element, o którym nie można zapomnieć to jest to znacznik H1. Jest to część serwisu, która pomaga robotom indeksującym w łatwy sposób znaleźć tematykę strony. Tag H1 zasadniczo zapewnia krótkie wprowadzenie do strony. Bez tego roboty indeksujące miałyby trudności z określeniem, o czym jest Twoja witryna, co jeszcze bardziej utrudniłoby ludziom znalezienie Twojej witryny. To bardzo szkodzi SEO, więc lepiej upewnij się, że każda strona w Twojej witrynie ma H1.

Ładowanie strony

Wszyscy wiemy, jak ludzie lubią szybkie rzeczy. Od jedzenia, które zamawiamy, po samochody, którymi jeździmy. Ta sama zasada dotyczy stron internetowych. Powolna strona internetowa w szybkim cyfrowym świecie nie da sobie rady. Każdy użytkownik natychmiast się odwróci, jeśli spędzi więcej niż trzy sekundy, czekając na załadowanie Twojej witryny. Co ciekawe, Google używa również czasu ładowania strony do określania rankingu witryny, co czyni go ważnym czynnikiem.

O czym należy pamiętać projektując stronę internetową?

Projektując stronę internetową, należy wziąć pod uwagę SEO jako najwyższy priorytet. Ta lista dowodzi, jak ważne jest rozważenie, w jaki sposób niektóre elementy sieci mogą szkodzić lub przynosić korzyści. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, z pewnością zaistniejesz w Internecie dzięki dobrze zaprojektowanej witrynie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *